Podwójne święto

14 października odbyło się w naszej szkole coroczne Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym roku pod hasłem ZIEMNIAK HOLMES!

Spotkanie rozpoczęliśmy na sali gimnastycznej, gdzie klasa pierwsza z pomocą czwartaków przedstawiła nam historię szkoły podczas cudownego przedstawienia (ukłony dla pani Zosi, pani Asi i pani Marty Goszcz). Pani Dyrektor pasowała nasze pierwszaki na prawowitych uczniów naszej szkoły – jesteśmy dumni i gratulujemy z całego serca!

 

 

This slideshow requires JavaScript.

Po uroczystościach wskoczyliśmy w prochowce i kaszkiety w kratkę i rozpoczęliśmy detektywistyczną przygodę! Wraz z detektywami Sherlockiem Holmesem, Pozytywką, Różową Panterą i Inspektorem Gadżetem zbieraliśmy wskazówki potrzebne do odnalezienia szkolnego dzwonka, którym Pani Dyrektor w czerwcu ogłasza wakacje. W tym celu podzieleni na drużyny zadaniowe odwiedziliśmy cztery escape roomy: lasek, gdzie musieliśmy dostać się do domku; laboratorium, w którym musieliśmy przeprowadzić eksperyment; bibliotekę, gdzie musieliśmy przeszukiwać książki oraz Salę malutką, do której musieliśmy znaleźć odpowiedni klucz. Dzięki współpracy dostaliśmy podpowiedź, gdzie znajduje się dzwonek i szczęśliwie go odnaleźliśmy.

 

 

This slideshow requires JavaScript.

Dopisała nam też pogoda – przyjemnie było piknikować na świeżym powietrzu, piec ziemniaki i kiełbaski na ognisku. A rozmowom przy wspólnym stole nie było końca. Wszystkim ogromnie dziękujemy za liczne przybycie i uczestnictwo w tym ważnym szkolnym wydarzeniu!