Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały…?

Serdecznie zapraszamy na warsztaty poszerzające kompetencje rodzicielskie – „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?”. Warsztaty według znanej i sprawdzonej pozycji poradnikowej autorstwa E. Mazlish i A. Faber poprowadzi Maria Szaniawska-Thiel, psycholog znana już naszym rodzicom z ubiegłorocznego cyklu spotkań na temat nastolatków.

Motto warsztatów: Wychowuję, czyli kocham i wymagam!

Drogi Rodzicu,

• jeśli czujesz, że nie masz pojęcia, jak pogodzić miłość i troskę rodzicielską ze stawianiem wymagań i granic;
  • jeśli czujesz, że twoje marzenia i wyobrażenia na temat bycia rodzicem boleśnie zderzają się z rzeczywistością, odczuwasz bezradność, frustrację i zmęczenie, a chciałbyś częściej odczuwać radość i spełnienie;
  • jeśli temat wychowania bez przemocy, budowania relacji z miłością i zrozumieniem jest dla Ciebie ważny,

zapraszamy Cię na warsztaty!

Dla kogo?

Dla mam, ojców, babć, dziadków, niań i opiekunów. Wszystkich tych, którzy biorą udział w wychowaniu i chcą poprawić swoje relacje z dziećmi i nie tylko. Wiek dziecka nie jest istotny.

W programie:

• wychowanie do wartości, czyli o szeroko pojętych granicach
  • rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć
  • aktywne, wspierające słuchanie
  • motywowanie dziecka do współpracy, współdziałania
  • modyfikowanie niepożądanych zachowań
  • uwalnianie dzieci od grania narzuconych ról w domu i szkole
  • wspieranie procesu usamodzielniania się dziecka
  • budowanie realnego poczucia własnej wartości dziecka
  • konstruktywne rozwiązywanie konfliktów

Co zyskujesz?

Dostajesz narzędzia do poprawy komunikacji ze swoimi dziećmi i nie tylko!

Uczysz się lepiej regulować własne emocje, a także poznajesz sposoby, jak pomóc dzieciom, żeby lepiej sobie radziły i rozumiały własne emocje.

Poznajesz sposoby, jak zachęcać dzieci do współpracy, pomocy w domu, nauki podejmowania odpowiedzialności.

Łapiesz „drugi oddech” i inną perspektywę, poznając historie innych rodziców i sposoby, według których działają.

Na nowo określasz, jakim rodzicem chcesz być.

Formuła
Warsztaty składają się z 10 trzygodzinnych spotkań jeden raz w tygodniu. Tego samego dnia o tej samej porze. To proces, dzięki któremu uczymy się „warsztatowo”, ćwiczymy, dyskutujemy, wymieniamy doświadczeniami. Bardzo ważna jest obecność na spotkaniach, bo tematy się ze sobą wiążą. Doświadczenie wskazuje, że taka formuła jest zdecydowanie bardziej skuteczna niż np. jednorazowy warsztat weekendowy. Tutaj rodzice tworzą grupę, która razem pracuje i razem dojrzewa, mając na to czas.

10 kolejnych piątków w godz. 16.00-19.00
Start po feriach – od 15 lutego

Koszt
500 zł – obejmuje 30 godzin
W przypadku uczestnictwa dwojga rodziców – 800 zł za parę

Grupa liczy 10-15 osób

Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłoszenia poprzez FORMULARZ.

Prowadząca

maria-szaniawska-thielMaria Szaniawska-Thiel – pomaga jako psychoterapeuta osobom dorosłym z trudnościami emocjonalnymi, w kryzysie, z zaburzeniami lękowymi i nastroju. Zajmuje się również poradnictwem psychologicznym i psychoedukacją, od lat prowadząc warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. Jest szczęśliwą żoną i mamą 4 dzieci. Ukończyła Wydział Psychologii UW oraz Profesjonalną Szkołę Psychoterapii przy SWPS. Pracowała jako psycholog w szpitalu, szkole i w przedszkolu.

Renata Dobrowolska
infomysiadlo@gmail.com

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

%d blogerów lubi to: