Klimatyczne Święta

Drodzy… Wszyscy!

Chcielibyśmy, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były piękne jak zawsze. Chociaż tyle rzeczy wokół nas wygląda w tym roku zupełnie inaczej niż do tej pory, nie rezygnujemy z tego, co dla nas ważne: z emocjonalnej bliskości, przyjaźni, pielęgnowania wspólnoty.

Naszą szkolną tradycją od wielu, wielu lat jest bożonarodzeniowy kiermasz. Tym razem, z oczywistych względów, nie możemy go zorganizować w szkole. Wpadliśmy jednak na pomysł, żeby przedświąteczny czas spędzić razem, w domowo-szkolnej atmosferze. W jaki sposób…?

Zapraszając wszystkich do dzielenia się tym, co w Świętach najlepsze!

  • Jeśli umiesz piec pierniczki – upiecz je i przyślij ich zdjęcie w świątecznej aranżacji.
  • Jeśli masz talent plastyczny – przygotuj piękne pocztówki ze świątecznymi życzeniami albo kalendarz adwentowy.
  • Jeśli Twoja rodzina jest muzykalna – nagrajcie wspólnie kolędę.
  • Jeśli Twoim żywiołem jest teatr – zagraj w domowych jasełkach.
  • Jeśli jesteś mistrzem / mistrzynią dekoracji – zrób zachwycające ozdoby na choinkę.
  • Jeśli jedyne, o czym marzysz, to cisza i spokój w przytulnym kąciku z kubkiem korzennej herbaty z cytrusami – zaaranżuj świąteczne wnętrze i zrób nastrojowe zdjęcie.
  • Jeśli… – to…

Na pliki graficzne, video i audio czekamy do 15 grudnia 2020. Wszystkie znajdą się na wspólnej świątecznej stronie szkoły, gdzie do Wigilii będą zbierać głosy. Autor / Autorka tego dzieła, które najbardziej rozgrzeje serca nas wszystkich, wprawiając je w świąteczny nastrój, zostanie obdarowany/a specjalnym upominkiem. A nasze Mikołajkowe Jury wręczy prezenty w osobnych kategoriach.

Świąteczna skrzynka: tusiedzieje@szkolawmysiadle.pl

Zapraszamy wszystkich pod naszą zieloną, mysiadłowską choinkę!