Jak pomagać, żeby pomóc

W ostatnim czasie pracowaliśmy nad projektem „Jak zrobić coś dobrego dla innych?”.

Na zajęciach dzieci dowiedziały się, co to znaczy pomagać, co to jest wolontariat i czym różni się od zwykłej pracy. Następnie w 3-4-osobowych grupach miały za zadanie zaprojektować dom, który jak najlepiej będzie odpowiadał potrzebom konkretnych osób – aktywnego siedmioletniego Tomka, czteroosobowej rodziny, malarza Pawła oraz znanej pływaczki Agnieszki. 

Z tej pracy dzieci wyciągnęły bardzo trafne wnioski mówiące o tym, że gdy robimy coś dla kogoś, to musimy myśleć wyłącznie o tej osobie i o jej potrzebach, a nie o nas.

Podsumowaniem naszej pracy była burza mózgów, w której zastanawialiśmy się, komu i w jaki sposób możemy pomagać. Mamy też pewien pomysł, aby zrobić coś dobrego dla innych – szczegóły wkrótce:)

Relacja i zdjęcia: Paulina Janiszek