Sprzątanie świata 2021

W tym roku, ze względu na pogodę (brrr…), akcja sprzątania świata miała bardziej elastyczny przebieg niż dotychczas. Nowością było także to, że klasy starsze w ogóle nie wyszły w teren, za to miały godzinne warsztaty o tym, jak sprzątać świat na co dzień, zaczynając od swojego najbliższego otoczenia – czyli na przykład od sali lekcyjnej.

Młodsi uczniowie w wyznaczonym czasie i po dwudziestominutowej pogadance, zaopatrzeni w worki i rękawiczki dzielnie ruszyli przed siebie. Klasy 0 i 1 wzięły pod lupę teren wokół szkoły i przy szkole, a także ulicę Lipową. Klasy 2 i 3 zrobiły porządek na ulicy Topolowej oraz przy drodze w kierunku placu zabaw i tej wiodącej do stawiku.

Dziękujemy naszym uczniom za to, że chociaż na chwilę świat wokół nas stał się piękniejszy!:)