Jesienny Tydzień Paszportowy 0-3

Miniony tydzień w klasach młodszych był pierwszym w tym roku szkolnym Tygodniem Paszportowym. Uczniowie gruntownie powtórzyli zdobyte przez ostatnie siedem tygodni umiejętności oraz napisali test. Skupienie w czasie pisania „paszportu” było godne podziwu!

W czwartek klasy młodsze wybrały się na wystawę Cosmos Discovery, gdzie dzieci mogły przeżyć największą przygodę w historii ludzkości. Podążając specjalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną, zobaczyły setki oryginalnych eksponatów, które kiedyś były w kosmosie, a także unikalną kolekcję skafandrów i modeli statków oraz promów kosmicznych i rakiet.

W piątek tradycyjnie odbyły się szkolne sprawności. Tym razem pod hasłem „Jesienne twory”. Dzieci przygotowały różne prze(twory), u(twory) i wy(twory). W ten sposób nasza szkolna galeria wzbogaciła się o: wiersze haiku, prace plastyczno-techniczne o tematyce jesiennej i przepisy na smakowite wypieki z wykorzystaniem dyni. Naszym ciałom, przy okazji, przybyło dodatkowych (jesiennych) kilogramów;)

Relacja: Paulina Janiszek