Jasełka 2016
HIT!
3 000 000 wyświetleń
(będzie)
Nasi Gimnazjaliści we współpracy z innymi uczniami oraz nauczycielami nakręcili
film inspirowany balladą A. Mickiewicza Rękawiczka.
Relacja z nagrywania filmu.
A to nasi uczniowie, dawno, dawno temu….
Prosimy nie regulować odbiorników!
W roku 2009 powstała płyta Skacz.
Niespotykane natężenie dzieci i zamieszania na m2 studia, wiele, wiele godzin prób z małymi instrumentalistami, pierwsze doświadczenia ze słuchawkami na uszach i z mikrofonem przed sobą – to obrazki towarzyszące nagrywaniu szkolnej płyty „Skacz”.
Projekt powstał w roku 2009 przy udziale uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli, którzy tam śpiewali, grali, rapowali oraz przygotowali okładkę płyty.
Miała to być kolejna po „Bambodeszszu” i „Scoolu” miniaturka muzyczna, ale w trakcie pracy płyta przybrała dużo większych rozmiarów – przed mikrofonami stanęło
kilkadziesiąt osób, wygenerowano większą niż wcześniej liczbę dźwięków, harmonii i śmiesznych sytuacji.
Życzymy wszystkim pięknej muzycznej uczty, a o szczegółach powstawania krążka i udziale osób z nim związanych można przeczytać na załączonej okładce.
W roku 2004 starsza grupa naszego kółka muzycznego Pana Bartka utworzyła zespół szkolny „Skarpeta jazz”, który wydał płytę „Bambodeszcz”.
Nakręciliśmy też teledysk…
Ciekawostki:
PRZEBIEG NAGRANIA
Nagrania dokonywane były bez żadnych cięć. To znaczy każdy musiał zagrać i zaśpiewać swoją partię od początku do końca. Kilka utworów nagraliśmy razem, tak jak na koncercie. To była duuuża szkoła cierpliwości. Przy okazji pobiliśmy rekord naszej szkoły! Byliśmy zdyscyplinowani przez 8 godzin pracy z mikrofonem, który bezlitośnie nagrywał każde nasze kichnięcie, poruszenie, śmiech czy otwieranie drzwi (słuchaj początku utworu nr 5 „Wakacje” – usłyszysz upadającą klamkę).
AUTO
Oto odpowiedź na słynne już wśród dzieci pytanie: czy w teledysku do piosenki „Dziękuję” (nr 10) Łukasz rzeczywiście odjechał sam samochodem? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że nie (to była p. Ania M.). Prawie wszyscy się na nią nabierają!
DIALOG
Kim są osoby mówiące w dialogu (nr 1), to nie rozmowa dorosłego z przedszkolakiem, ale nasi: Łukasz i Jacek po zmianie głosów. Odpowiednio przyśpieszyliśmy i zwolniliśmy obroty taśmy w dyktafonie, modyfikując ich głosy na dziecięcy i dorosły.
W roku 2010 nagraliśmy kilka utworów Hiphopowych w ramach Mikołajkowej akcji Hiphop dla Pragi.
Podobnie jak w poprzednich latach, w dzień św. Mikołaja 2010 roku chcieliśmy dać cząstkę siebie innym. Postawiliśmy na aktywną pomoc.
Z inicjatywy pana Dobromira, wychowawcy świetlicy, powstał pomysł zorganizowania akcji mikołajkowej na rzecz placówek, pomagających dzieciom z warszawskiej Pragi.
Uczniowie naszej szkoły razem z panem Dobromirem stworzyli płytę z trzema hip-hopowymi utworami, z której dochód przeznaczyliśmy na rzecz Stowarzyszenia MIERZ WYSOKO oraz świetlicy środowiskowej MAŁY KSIĄŻĘ, miejsc wspierających młodych ludzi z patologicznych środowisk. W akcję zaangażowało się mnóstwo dzieci i rodziców. Efekt końcowy poprzedzony był wielogodzinnymi próbami w szkole, nagraniami w studio oraz pracą nad okładką płyty.
Naszą energią i pracą chcieliśmy podzielić się z dziećmi i nauczycielami z innych szkół. Pojechaliśmy do trzech: w Nowej Iwicznej oraz w Warszawie na Mokotowie i Pradze, z mini koncertem, na których zaprezentowaliśmy „Prolog”, „Apel” i „Pragniemy”- piosenki z płyty. Dzięki gościnności i otwartości tych szkół udało nam się przekazać naszą myśl dalej, a może nawet zarazić kolejnych uczniów pomysłem takiego działania.
O kolejnych etapach przedsięwzięcia oraz towarzyszących nam emocjach można przeczytać na http://www.hiphopdlapragi.blogspot.com