Friendship Journey

Nasza szkoła od kilkunastu lat uczestniczy w programie wymiany uczniowskiej Friendship Journey. Jesteśmy partnerem szkoły Nativity w Cincinnati w stanie Ohio. W ramach partnerskiej współpracy obu szkół nasi uczniowie wyjeżdżają do Cincinnati, gdzie przez kilkanaście dni współpracują z rówieśnikami z wielu krajów, wspólnie muzykując, uprawiając sport, tworząc dzieła artystyczne, literackie, naukowe i techniczne. Poznają w tym czasie kulturę Stanów Zjednoczonych, ćwiczą umiejętności językowe, uczestniczą w codzienności swoich amerykańskich gospodarzy, nawiązują przyjaźnie, uczą się współdziałania, pokonując niejednokrotnie bariery kulturowe i językowe. Wracają zawsze pełni wrażeń, umocnieni doświadczeniami i podjętymi wyzwaniami, z którymi nierzadko wiąże się podróż za ocean.

Amerykańscy uczniowie także odwiedzają naszą szkołę i przez kilkanaście dni mieszkają u swoich polskich kolegów. Zwiedzają z nimi Warszawę, uczestniczą w wielu lekcjach, opowiadają o swoim kraju, szkole, rodzinach. Bawią się i wspólnie uczą.

Więcej o szkole Nativity, która od ponad 40 lat promuje wśród uczniów idee Global Education, można przeczytać tutaj.
Profil projektu Friendship Journey na Facebooku informuje o kolejnych edycjach międzynarodowych spotkań.
Blog projektu Friendship Journey to relacje z każdego dnia pobytu podczas kolejnych wyjazdów.

A tu Friendship Journey w „filmowej pigułce”: