Sarmackie obyczaje

W piątek 7 lutego klasa 6 pojechała do Muzeum Narodowego na lekcję o staropolskich obyczajach. Szóstoklasiści wyszli z niej bogatsi o wiedzę o sarmatyzmie, elementach stroju szlacheckiego, upodobaniach i zwyczajach polskiej szlachty oraz o przepisach kulinarnych z XVI i XVII wieku. Hmm, może teraz coś by ugotowali?:)

Jeżeli jeż się jeży, to…?

Klasa 0 oraz klasa 1 realizują projekt Uniwersytetu Dzieci „Przyroda z klasą”. Przed feriami zerówka zdobyła wiele ciekawych informacji o jeżach, o tym, jak i gdzie żyją. Dzieci zbudowały tymczasowe domki dla tych kolczastych stworzeń oraz wykonały ich mieszkańców… z ziemniaków i wykałaczek:) Na wspólnych zajęciach z klasą pierwszą zerówkowicze zastanawiali się natomiast nad tym, … Continue reading Jeżeli jeż się jeży, to…?