Po lekcjach

Świetlica szkolna znajduje się w dawnym budynku naszej szkoły, w domku z zielonym daszkiem. Od głównego budynku dzieli ją spacer chodniczkiem wzdłuż boiska i naszego lasku. Uczniowie spędzają w niej czas po zakończonych zajęciach i obiedzie, między zajęciami dodatkowymi (do godz. 17.00).

Świetlica to miejsce, gdzie codziennie bardzo dużo się dzieje. Stąd po południu uczniowie wyruszają na kółka zainteresowań. Tutaj bawią się i odpoczywają. Mają do dyspozycji sprzęt sportowy, kącik czytelniczy, zapas gier, materiały plastyczne i zabawki. Każdego popołudnia uczniowie mogą realizować się artystycznie, sportowo lub kulinarnie.

  • Na zajęciach plastycznych tworzą swoje prace, poznając takie techniki jak: origami płaskie i przestrzenne, kirigami, wiklina papierowa, decoupage, qilling, papieroplastyka, malowanie farbami witrażowymi.
  • Podczas zajęć sportowych odbywających się na boisku szkolnym, w sali gimnastycznej lub w przyszkolnym lasku biorą udział w grach i zabawach ruchowych, korekcyjnych, przy muzyce, w rozgrywkach piłki nożnej i zbijaka.
  • Na odbywających się raz w tygodniu zajęciach kulinarnych kroją, ugniatają, mieszają, doprawiają i smakują, przyrządzając potrawy i desery ze zdrowych, naturalnych i sezonowych składników (bazujemy przy tym na różnorodnych przepisach zasłyszanych od dzieci i nauczycieli lub przywiezionych z rożnych zakątków świata).

Oprócz tego poszerzamy wiedzę uczniów z zakresu profilaktyki: rozmawiamy o zdrowym odżywianiu, bezpieczeństwie na drodze, wadach postawy i wzajemnych relacjach. Po skończonych zajęciach, zmęczeni zabawą i grami uczniowie relaksują się przy słuchowiskach, a raz w miesiącu oglądają filmy.

Przez cały rok szkolny realizujemy projekty tematyczne, wokół których koncentruje się praca świetlicy. W tym czasie odbywają się dodatkowe konkurencje sportowe i plastyczne, liczne konkursy i zabawy związane z tematem przewodnim projektu. Każdego roku tradycyjnie organizujemy również szkolny turniej tenisa stołowego i rozgrywki w piłkarzyki, a także konkurs talentów „Artysiadło”.

Wczesną jesienią i w miesiącach wiosennych, gdy pogoda na to pozwala, świetlica „przenosi się” na zewnątrz – korzystając z boiska i lasku. Uczniowie grają wówczas w piłkę nożną, siatkówkę plażową, frisbee, ringo i badmintona, bawią się w baskucję i chowanego, tworzą budowle z piasku. Dla chętnych uczniów, którzy nie boją się mniej sprzyjającej aury, została utworzona specjalna grupa „podwórkowców”, wychodząca na świeże powietrze codziennie, bez względu na warunki atmosferyczne.

Czas spędzany w świetlicy, wspólne zabawy i zajęcia są okazją do lepszego poznania się i umocnienia zawartych przyjaźni. W ciągu całego roku uczymy otwartości, komunikacji, funkcjonowania w grupie, współpracy oraz rozwiązywania małych sporów i dużych konfliktów – czyli tego wszystkiego, co na pewno przyda się naszym uczniom w przyszłości.

Między książkami

W środę 24 maja 2017, w obecności uczniów, Pani Dyrektor przecięła czerwoną wstęgę, symbolicznie otwierając szkolną bibliotekę. Była to okazja do podzielenia się swoim pomysłem na „książkę marzeń”, o którą powinny wzbogacić się biblioteczne zbiory. Pudełko na propozycje wciąż czeka, zachęcamy więc wszystkich uczniów do dzielenia się swoimi pomysłami. Do końca roku szkolnego będzie można korzystać ze szkolnych zasobów na starych zasadach.W szkolnej bibliotece zgromadziliśmy 2420 tomów. Mogą z nich korzystać uczniowie wszystkich klas. Biblioteka jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 15.50-16.35. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki  na dwa tygodnie. Jeśli ktoś chciałby przedłużyć ten czas, jest taka możliwość.

Godziny otwarcia biblioteki:

wtorekśrodapiątek
10.00-10.45
11.55-13.30
14.30-15.15
12.45-13.30
14.25-14.45
10.55-11.40

Księgozbiór