Szkoła w Mysiadle

Orzeł czy reszka?

W czwartek 14 września, w ramach edukacji ekonomicznej, klasa druga odwiedziła Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka znajdujące się przy Narodowym Banku Polskim w Warszawie. Dzieci wzięły udział w warsztatach pod tytułem: ,,Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?”. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje moneta, co to jest awers i rewers, czym płacono za pierwsze towary oraz kim jest numizmatyk.

Zadaniem dzieci było odnalezienie zwierząt reprezentujących różne kontynenty i państwa, wśród ogromnej ilości monet pochodzących z różnych stron świata. Największą atrakcją była możliwość podniesienia prawdziwej, specjalnie strzeżonej, opancerzonej sztabki złota ważącej 12 kilogramów, której wartość wynosi 2 000 000 złotych. Nie wszystkim się to udało, ale ogromny zapał dzieci i ich duch walki był wart zdecydowanie więcej niż złoto zgromadzone w całym Centrum Pieniądza. Można było również sprawdzić swoją cierpliwość i wziąć udział w zawodach na zbudowanie jak najwyższej wieży ze spadających monet. To była udana wycieczka, a właściwie półmetek przygody, bo to miejsce klasa druga odwiedzi jeszcze raz w listopadzie.

Wieża Czytelnicza

W tym roku w klasie trzeciej rusza projekt Wieży Czytelniczej. Jego celem jest zachęcenie do wspólnego czytania w domu i klasie, systematycznego doskonalenia techniki i tempa czytania oraz kształtowanie gustu czytelniczego.

Wszyscy uczniowie przez wyznaczone okresy będą czytać wybrane przez siebie książki, opowiadania lub wiersze oraz skrupulatnie zapisywać przeczytane tytuły wraz z czasem czytania. Każde 20 minut czytania zamieni się w „kolorową książkę” na klasowej tablicy. Za około dwa miesiące najwytrwalsi czytelnicy oraz osoby zaangażowane w projekt otrzymają tytuł Pożeracza Książek. Podyskutujemy również o przeczytanych książkach oraz sporządzimy raport czytelniczy.

Moje wakacyjne NAJ

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej fotograficznej wakacyjnej zabawie i podzielili się z nami: najpiękniejszymi zachodami Słońca, największymi kwiatami, najbardziej niespodziewanymi przygodami, najwyższymi górami, najsmaczniejszymi owocami morza… i wieloma, wieloma innymi wrażeniami, które tego lata były NAJ!

Przygotowaliśmy małe podsumowanie, z nadzieją, że pomoże nam jakoś przeczekać szarawe jesienne dni. Uśmiechnijcie się, następne wakacje już za 10 miesięcy!:)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

Zapraszamy wszystkich na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, które odbędzie się w poniedziałek 4 września 2017 o godz. 11.00.

Przerwa lipcowa

Wakacje to czas urlopów i odpoczynku, ale też zmian, remontów i przemeblowań:) Przez cały lipiec szkoła będzie więc zamknięta, ale do kontaktu z nami zapraszamy już od 10 sierpnia – sekretariat będzie czynny w godz. 8.00-16.00

Wakacje!

No to… koniec!:) Życzymy wszystkim naszym Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom wspaniałych i radosnych wakacji! Odpoczywajcie, oglądajcie, doznawajcie! A we wrześniu cali, zdrowi i uśmiechnięci wracajcie do nas, żeby nam opowiedzieć, jak piękny jest świat i jak cudownie jest go poznawać:)

Wycieczka do ZOO

W poniedziałek 19 czerwca klasy 4 i 5 pojechały do warszawskiego ZOO na lekcję o gadach. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o żółwiach, wężach, jaszczurkach i legwanach. Mogliśmy również ich dotknąć oraz wziąć na ręce. Daliśmy nawet radę utrzymać 10-kilowego węża i zobaczyć wyścig żółwia błotnego z żółwiem wodnym. Zajęcia bardzo nam się podobały i większość z nas zmieniła po nich swoją opinię o gadach – okazało się, że wcale nie są nieprzyjemne w dotyku!

Pocztówka z Zielonej Szkoły

Coroczne pięciodniowe wyjazdy na zieloną szkołę to już nasza mysiadłowska tradycja. W tym roku w dniach 5-9 czerwca klasy 1-6 wybrały się do Mrągowa. Zakwaterowani byliśmy w Ośrodku Polonez położonym tuż przy Jeziorze Czarnym. Towarzyszyli nam wychowawcy z Superaktywnych. Kierownik zielonej szkoły, Pani Kama, zadbała o to, aby każdy dzień wypełniony był atrakcjami. Każdego dnia organizowane były zajęcia rekreacyjno-sportowe (kajaki, ścianka wspinaczkowa, kule, olimpiada, tenis) oraz integracyjne (baloniada, gry zespołowe, budowanie szałasu w lesie, tańce). Udało nam się również zwiedzić Mrągowo, w którym rozegraliśmy grę miejską wzdłuż Jeziora Czos.

 

 

Po intensywnie spędzanych dniach wieczorami każdy z nas był bardzo zmęczony. Mogliśmy wtedy spędzić miły czas z kolegami i koleżankami w pokojach. Mieliśmy szansę spojrzeć na siebie „innym okiem” niż w szkole. Wróciliśmy bardzo zmęczeni do jakże stęsknionych Rodziców. Mamy nadzieję, że każdy znalazł w Mrągowie coś dla siebie i przywiózł garść wspomnień na długie lata.

Czwartoklasiści na Starym Mieście

W piątek 2 czerwca kl. IV pojechała z p. Lucyną i p. Kamilem na lekcję muzealną i przedstawienie pt: „Bona w Warszawie”. Przedstawienie bardzo nam się podobało, bo nastrój był tak uroczysty, jakby prawdziwa królowa brała w nim udział. Dowiedzieliśmy się też o życiu na dworze królowej Bony: o jej smutkach, troskach, radościach u boku dużo starszego męża, o tym, jaki posag, jakie stroje i kosztowności przywiozła ze swojego dworu we Włoszech. Uczyliśmy się także podstawowych kroków tańca i ukłonów dziewczęcych i męskich.

Po spektaklu i tańcach poszliśmy na długi spacer po Starym Mieście. Zjedliśmy śniadanie pod kolumną Zygmunta, oglądaliśmy kamieniczki na Starym Rynku i Barbakan. Na murach obronnych zjedliśmy lody i – zatrzymując się na moment przy Małym Powstańcu – udaliśmy się na Grób Nieznanego Żołnierza. Niektórzy pierwszy raz usłyszeli o tym, że jeszcze przed II wojną światową stał tam Pałac Saski.

 

Dzieciaki na Trzepaki

W sobotę 3 czerwca odbyło się w naszej szkole tradycyjne, coroczne Święto Rodziny. Frekwencja i pogoda dopisały, podobnie jak świetne humory i pomysłowość małych i dużych dzieciaków. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!