Sukcesy Tymona

Z prawdziwą przyjemnością chcemy wam zakomunikować, że uczeń klasy 8 Tymon Szuflicki, reprezentując Polskę, zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata na torze OCR 100 (Obstacle Course Racing – w tłumaczeniu “biegi z przeszkodami”) w swojej kategorii wiekowej. OCR World Championship odbywały się w Belgii 14-17 września. Tymon startował również na dystansie 3 km, na którym zajął 18 miejsce. W mistrzostwach uczestniczyło ponad 1500 sportowców z 44 krajów między innymi Stanów Zjednoczonych; Australii; Filipin i wielu krajów europejskich. W mistrzostwach mogli startować jedynie zawodnicy, którzy uzyskali wcześniejsze kwalifikacje krajowe.

Tor OCR 100 jest zestandaryzowany, a jego długość wynosi 100 m i znajduje się na nim 12 przeszkód. Dyscyplina ta zastąpi 5 konkurencję pięcioboju nowoczesnego, czyli jazdę konną, która będzie po raz ostatni na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku w Paryżu. Podczas Olimpiady w roku 2028 w Los Angeles najprawdopodobniej zobaczymy pięciobój nowoczesny z nową konkurencją OCR 100. 

Biegi OCR od kilku lat są pasją Tymona. Ciężko trenuje przez cały rok i startuje w wielu zawodach, odnosząc sukcesy. Za rok Mistrzostwa Europy w Gruzji, a Mistrzostwa Świata na Kostaryce.

Tymon trzymamy kciuki za dalsze zwycięstwa!