Warsztaty w POLIN

17 marca 2017
W tym roku po raz pierwszy wszystkie klasy starsze odwiedziły Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Budynek muzeum i ekspozycje zrobiły na większości uczniów spore wrażenie. Niektórzy nawet postanowili, że odwiedzą to miejsce jeszcze raz, by móc nieśpiesznie obejrzeć wszystkie wystawy. Niestety lekcja „Marzenie o bibliotece”, na której byli uczniowie klasy 4 i 5, nie wywołała lawiny pochwał ze strony dzieciaków (delikatnie mówiąc), trochę lepiej trafili szóstacy. Na lekcji „Dawno temu w miasteczku…” spędzili dużo czasu oglądając wystawy, podczas gdy czwartacy i piątacy siedzieli w sali wykładowej :(.
Całe szczęście, że jazda różnymi środkami transportu nadal sprawia naszym uczniom wiele radości, bo inaczej wielu stwierdziłoby, że ten wyjazd był zupełnie nieudany. Szczególnie że ceny w bufecie i sklepiku z pamiątkami uznano za wygórowane :). A tylko czwarta klasa miała dodatkowy powód rozbawienia, gdy panowie ochroniarze z pełną powagą odbierali jednemu nauczycielowi i jednemu uczniowi niebezpieczne narzędzia – nożyczki i szczypce :).
Kto myśli, że wyjazd z Mysiadła do Warszawy to nic wielkiego, ten nie widział 45 dzieci z 6 nauczycielami w zatłoczonym 709 :).