Kolej na pocztę

W środę 29 listopada, dwie najmłodsze klasy naszej szkoły wybrały się na znakomitą wycieczkę edukacyjną. Do celu, czyli do Muzeum Kolejnictwa pierwszaki i zerówczaki dotarły naprawdę wieloma środkami transportu. Dzieci podróżowały autobusem, metrem, tramwajem, by wreszcie zasiąść w prawdziwym wagonie pociągu pocztowego.

This slideshow requires JavaScript.

Na miejscu czekało nas mnóstwo atrakcji: ozdabianie pocztówek, budowanie długich trakcji z klocków, słuchanie niezwykłych ciekawostek o historii kolei, podziwianie najrozmaitszych modeli, wreszcie uruchamianie makiet kolejowych i zwiedzanie prawdziwych zabytkowych wagonów. Działo się sporo, a humory, mimo niesprzyjającej aury, dopisywały. Mimo że był to zupełny przypadek, to nasza wycieczka stała się okazją do uczczenia Święta Kolejarzy, które odbyło się dosłownie 3 dni wcześniej.