Zapomniane – wyprasowane!

W naszej szkolnej piwnicy od dłuższego już czasu chomikowaliśmy liczne worki z ubraniami, które co roku znajdujemy na terenie szkoły, a po które nikt się nie zgłaszał, mimo organizowanych przez nas kilkutygodniowych „wystawek” porzuconych rzeczy. Efekt był taki, że piwnica zaczęła przypominać magazyn sklepu odzieżowego i powoli robił się z tego problem…

Pewnego dnia jednak, na spotkaniu szkolnego koła wolontariatu ktoś wpadł na pomysł, żeby sprawdzić stan zgromadzonych ubrań i jeśli okaże się on przyzwoity, odświeżyć je i oddać potrzebującym osobom przybywającym z Ukrainy.

Od pomysłu do realizacji nie minęło dużo czasu. W pewną środę worki z piwnicy zostały przeniesione na salę gimnastyczną. Rzeczy „zdatne” oddzieliliśmy od tych „niezdatnych”, a potem podzieliliśmy się tym wszystkim, żeby zabrać do domu, uprać, uprasować i przygotować dla nowych właścicieli. Po kilku dniach wolontariusze przynieśli do szkoły pachnące i pięknie złożone ubrania!

Niedługo potem wszystko zostało zapakowane do samochodu pani Kasi, która zawiozła ubrania do Centrum Pomocy Puławska 20, gdzie właśnie takie rzeczy są pilnie potrzebne.

Aha, do grona naszych stałych wolontariuszy dołączyły spontanicznie drugoklasistki i drugoklasista, którzy dzielnie i z zapałem segregowali ubrania, zabrali je do domu, a następnie przynieśli pięknie odświeżone i poskładane. Brawo Aniela, Nina, Iwa, Ania, Natalia, Estera, Noelle, Yehor, Ida!