Relacja z wycieczki do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Aby zobaczyć jak wygląda proces stanowienia prawa w Polsce, o którym uczymy się podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie, w poniedziałek 06 lutego 2017 r. nasi gimnazjaliści wybrali się do Sejmu. Po szczegółowej kontroli przez Straż Marszałkowską, zostawiliśmy ubrania w szatni i przywitaliśmy się z przewodnikiem, który podjął się trudu pokazania nam gmachu Sejmu. Na początek w postaci makiety.

Z przewodnikiem zwiedziliśmy kolejno: hall główny, gdzie znajdują się tablice upamiętniające posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi, Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowski i finalnie galerię Sali Posiedzeń Sejmu. Uwagę od słów przewodnika odwracały błyskające aparaty reporterów i dziennikarze prowadzący akurat wywiady ze znanymi politykami. Na koniec odebraliśmy przygotowany dla nas zestaw materiałów edukacyjnych. To jak się okazało wcale nie był koniec naszej przygody z polityką. Pod gmachem Sejmu do swojego programu przekonywał nas jeden z posłów, który po rozmowie z nami zapewnił, że odwiedzi naszą Szkołę. Zmęczeni i bardzo zmarznięci wróciliśmy do Mysiadła.