Trzeci tydzień paszportowy

Za nami kolejny, już trzeci tydzień paszportowy. Jak zwykle, w te niezwykłe dni, działo się bardzo dużo. We wtorek klasy O – III pisały paszport do przekraczania wiedzy, udowadniając, że są w stanie przekroczyć i przekraczają swoje dotychczasowe umiejętności.

W środę odbyła się wycieczka do Teatru Guliwer na spektakl pt.: “Królewna Logorea i Niedźwiedź”. Maluchy zabrano w podróż do świata magii, gdzie nieostrożne używanie czarów niesie ze sobą poważne konsekwencje i nie raz płata figle głównej bohaterce Królewnie Logorei. Spektakl w zabawny sposób mówi o poważnych sprawach. Współczesny język sztuki, napisanej przez Marię Wojtyszko, opowiada historię o ludziach, którzy uczą się przeżywać nieprzyjemne emocje, takie jak zazdrość, smutek, czy lęk. Ale też o tym, jak być dzielnym i wytrwałym, i jak szczerze mówić o swoich uczuciach.

Piątek to nasza ,,wisienka na torcie”. Klasy młodsze prezentowały samodzielnie przygotowane sprawności. W tym tygodniu paszportowym towarzyszyły nam dwa tematy: ,,Zwiastuny wiosny” oraz ,,Pożeracz książek”. Po raz kolejny pomysły dzieci przerosły nasze wyobrażenia. Nadchodzącą wiosnę zwiastowały: kolorowe makiety wykonane różnymi technikami, konstrukcje z klocków, z plasteliny, modeliny oraz rysunki. Druga sprawność była dowodem na to, że nasze dzieci uwielbiają jak im się czyta, a starsi już sami czytają, stając się ,,książkowymi głodomorami”… a każda, z prezentowanych w ten dzień sprawności skończyła się tak, jak to w bajkach bywa – szczęśliwie 🙂