Orzeł czy reszka?

W czwartek 14 września, w ramach edukacji ekonomicznej, klasa druga odwiedziła Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka znajdujące się przy Narodowym Banku Polskim w Warszawie. Dzieci wzięły udział w warsztatach pod tytułem: ,,Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?”. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje moneta, co to jest awers i rewers, czym płacono za pierwsze towary oraz kim jest numizmatyk.

 

Zadaniem dzieci było odnalezienie zwierząt reprezentujących różne kontynenty i państwa, wśród ogromnej ilości monet pochodzących z różnych stron świata. Największą atrakcją była możliwość podniesienia prawdziwej, specjalnie strzeżonej, opancerzonej sztabki złota ważącej 12 kilogramów, której wartość wynosi 2 000 000 złotych. Nie wszystkim się to udało, ale ogromny zapał dzieci i ich duch walki był wart zdecydowanie więcej niż złoto zgromadzone w całym Centrum Pieniądza. Można było również sprawdzić swoją cierpliwość i wziąć udział w zawodach na zbudowanie jak najwyższej wieży ze spadających monet. To była udana wycieczka, a właściwie półmetek przygody, bo to miejsce klasa druga odwiedzi jeszcze raz w listopadzie.