Co w duszy gra (i rysuje)

Drugoklasiści na cały weekend zamienili się w dociekliwych detektywów i bacznie obserwowali, w jaki sposób ich bliscy domownicy wyrażają emocje. Dzieci spisały się na medal i w nagrodę od Profesora Szkiełko otrzymali kartę KILOF. Tylko dzięki niej mogli uczestniczyć w dalszej wyprawie i dostać się do najprawdziwszej Kopalni Talentów, a tam…

No właśnie, „a tam”… dowiedzieli się tego, w jaki sposób można wydobyć swoje emocje i czy jest to w ogóle potrzebne. Dzieci już wiedzą, że jest bardzo ważne. A można to robić poprzez taniec, słuchanie muzyki, grę na instrumentach oraz różne sztuki plastyczne.

W ten oto sposób nasza klasa na dwie godziny przemieniła się w najprawdziwszą Kopalnię Talentów. Słuchaliśmy różnych fragmentów muzyki, zastanawialiśmy się, do jakiej emocji przyporządkować jej brzmienie, a następnie „wydobywaliśmy z siebie” tę emocję, rysując ją. Dzieci były bardzo zaangażowane i na koniec zajęć otrzymały kartę SKRZYDŁA, która otwiera przed nami bramy Wioski Filiżanek. Kto wie, może wspólnymi siłami uda nam się pomóc Profesorowi Szkiełko uratować świat?