Emocje pod lupą

Witajcie,

Jesteśmy coraz bliżej Profesora Szkiełko! Na ostatnich zajęciach przemierzyliśmy wzdłuż i wszerz Archipelag Dobrych Relacji. Wędrowaliśmy przez Góry i Sawannę Osobowości. W czasie naszej podróży wyjaśniliśmy pojęcie „osobowość” i dowiedzieliśmy się, czym ludzie różnią się między sobą.

W zabawie „Zwierzogród” poznaliśmy cztery zwierzęta, a następnie odkryliśmy, co to znaczy, że ktoś posiada osobowość pawiana, słonia, żółwia czy pandy. Wiemy już, że ludzie mają osobowość mieszaną, czyli wiele cech, które w różnym nasileniu wpływają na nasze zachowanie.

My już wiemy, jakimi jesteśmy typami osobowości. Uświadomiliśmy sobie, że mimo, iż w naszej klasie jest istny „zwierzogród”, to KAŻDY Z NAS JEST POTRZEBNY i MA SWOJĄ, WAŻNĄ ROLĘ W GRUPIE. A Wy? Jesteście najbardziej pawianem (cholerycy), słoniem (sangwinicy), pandą (melancholicy), czy żółwiem (flegmatycy)?

Dzięki realizacji tej części zajęć dostaliśmy od Mistrza Gry kartę RAKIETA i mogliśmy bez większych problemów udać się na Planetę Twórczego Myślenia, a tam… czeka na nas Profesor Szkiełko:)

Do zobaczenia!