Animujemy Wspólnotę – projekcja filmu

W zeszłym tygodniu wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej projekcji. Na „dużym ekranie” w sali klasy 7 został wyświetlony film animowany – finalne dzieło projektu „Animujemy wspólnotę”, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły i gimnazjum w Wilnie.

Publiczność, niezależnie od wieku, wielkimi brawami nagradzała kolejne etiudy. Twórcy filmu mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami z różnych etapów tworzenia animacji – wymyślania scenariusza, szukania rozwiązań technicznych, zmagania się z prawdziwie artystycznymi wyzwaniami. Opowiedzieli także, czym dla nich okazał się udział w trwającym półtora roku projekcie. Mówili o trudach, radościach, przyjaźniach, zdobytej wiedzy i umiejętnościach oraz o poczuciu mocy, z jaką kończą działania projektowe.

A to, o czym przy okazji przekonaliśmy się wszyscy, można streścić krótko: w naszej szkole da się realizować swoje wymarzone projekty – z pomocą koleżanek, kolegów i nauczycieli – wystarczy tylko się odważyć, zacząć, a potem już tylko konsekwentnie dążyć do celu!

 

This slideshow requires JavaScript.