Święto Niepodległości 2019

W tym roku, w dniu Święta Niepodległości, postanowiliśmy przenieść się o 101 lat wstecz, aby przypomnieć sobie wydarzenia, które towarzyszyły odrodzeniu Polski. Przedstawiciele ósmej klasy wystąpili w roli wybitnych Polaków: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Wincentego Witosa – opowiadając nam ich historię.

Poznawszy ojców naszej niepodległości, mogliśmy przygotować poświęconą im notkę biograficzną. Wykonując to zadanie, uczniowie klas 0-3 mogli liczyć na pomoc starszych kolegów i koleżanek z klasy 6. Wywiązali się z niego wzorowo!

 

This slideshow requires JavaScript.

Kolejnym punktem obchodów święta było wystąpienie siódmoklasistów, którzy opowiedzieli wszystkim o tym, z czego Polska znana jest dzisiaj na całym świecie – okazuje się, że w bardzo wielu dziedzinach!

Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem piosenek patriotycznych, które rozbrzmiewały w szkole w tygodniu poprzedzającym 11 listopada. Nie pożegnaliśmy jednak bohaterów polskiej nieodległości – na korytarzu zawisły ich portrety, a notka biograficzna, którą sami napisaliśmy, będzie nam przypominała o ich zasługach dla naszej wolności.

A tak wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski!:)

Leave a Reply