Global classroom

Czy to możliwe, żeby nie ruszając się z Mysiadła, uczestniczyć w lekcji języka angielskiego razem z uczniami z Litwy, Chorwacji, Słowacji, Turcji i Rosji? Naszym szóstoklasistom się to udało!:)

Zgłosili się do programu Pearson and BBC Live Classes i w piątkowy poranek, punktualnie o 8.30, rozpoczęli lekcję angielskiego w międzynarodowym gronie. Uczniowie z 6 krajów spotkali się wirtualnie poprzez platformę internetową, na której wcześniej zarejestrowali ich nauczyciele angielskiego.

This slideshow requires JavaScript.

Lekcję o tematyce przyrodniczej prowadziła nauczycielka z Anglii, którą wszystkie klasy widziały na ekranach. Uczniowie pracowali na tych samych materiałach, oglądali równocześnie te same filmy, odpowiadali na pytania i wchodzili w interakcje ze sobą.

To było niezwykłe doświadczenie. Szóstoklasiści pod opieką pani Kasi Mazur przetarli szlaki, a w kolejce do Global classroom czekają już kolejne klasy:)

Leave a Reply