“Dać szansę” – spotkanie świąteczne

Szanowni Państwo,

mamy grudzień, a w tym miesiącu tradycyjnie jeździmy z wigilijną wizytą do zaprzyjaźnionej szkoły specjalnej „Dać Szansę”, która mieści się w Warszawie na ul. Głogowej. Jest to szkoła dla uczniów z autyzmem i zespołem Downa.

Spędzimy tam czas: wspólnie robiąc dekoracje świąteczne, biesiadując i kolędując. Stałym elementem dekoracji, które tam robimy, są własnoręcznie przygotowane ozdoby choinkowe, które mają w sobie zdjęcia naszych i tamtejszych dzieci. Bardzo proszę, żeby każdy uczeń (nawet ten, który nie wybierze się z wizytą na Głogową) przygotował niewielką bombkę, gwiazdkę lub cokolwiek jeszcze macie ochotę z własnym zdjęciem. Ozdoby (najchętniej w dwóch egzemplarzach) zabierzemy ze sobą i udekorujemy nimi wcześniej przygotowane tekturowe choinki. Jedna choinka zostaje w „Dać Szansę”, druga przyjedzie do naszej szkoły, więc wszyscy będą mogli ją obejrzeć. Ozdoby zbieramy do 18 grudnia (środa).

Z każdej klasy 4-8 pojedzie delegacja kilku chętnych osób (w sumie ok. 20 uczniów z całej szkoły). Prosimy o zgłoszenia gotowości do wizyty do piątku (13 grudnia) drogą librusową, mailową (agata.w.szulc@gmail.com), telefoniczną (501 286 079) lub osobiście do mnie.

Wielu uczniów z naszej szkoły zna „Dać Szansę” i mam nadzieję, że podzielą się swoimi doświadczeniami uczestnictwa w tych niezwykłych grudniowych spotkaniach. Znajdziemy również czas na porozmawianie o nich w każdej klasie przed spotkaniem.

  • Wizyta odbędzie się 19 grudnia (czwartek).
  • Wyjazd spod szkoły ok. 8.40, powrót ok. 11.40 (zaraz potem jest wyjazd starszaków na basen).
  • Trzeba zabrać ze sobą coś na poczęstunek (owoce, ciasta, ciasteczka itp.), kapcie i dobry humor:)

Pozdrawiam serdecznie,
Agata Szulc

 

(Foto: Jason Goh / Pixabay)