Liczne powody oszczędzania wody

Wszyscy już wiedzą, że wodę trzeba oszczędzać, ale na pytanie, dlaczego mamy to robić, nie każdy potrafi od razu i płynnie odpowiedzieć. Nasi najmłodsi uczniowie pojechali więc szukać odpowiedzi u źródeł, czyli do warszawskiej Stacji Uzdatniania Wody „Filtry”. No i poleciało! Nie tylko dowiedzieli się, co trzeba zrobić z Wisłą, zanim trafi do naszych kranów i po co Gruba Kaśka od prawie sześćdziesięciu lat stoi po kolana w wodzie, ale zanurzyli się także w historii, zwiedzając zabytkowe filtry powolne i wieżę ciśnień. Pełni nowej wiedzy nabytej w ramach Programu Edukacji Ekologicznej „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”, wrócili potem do szkoły z niezłomnym postanowieniem, że nie będą już nigdy marnować wody. Mamy tylko nadzieję, że po tych wszystkich wodnych wrażeniach nie będą nam odpływać na lekcjach;)

This slideshow requires JavaScript.

PS. Wycieczka klas 0-3 odbyła się 9 stycznia 2020.

Leave a Reply