Historia bez nudnych slajdów

W poniedziałek 2 marca, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, odbyło się w naszej szkole spotkanie z Sebastianem Sękiem, wnukiem mjr Karola Sęka ps. „Rolka”, ostatniego komendanta XII Okręgu NSZ Podlasie.

Sebastian Sęk jest nauczycielem, pisarzem i pasjonatem historii, autorem wydanej w 2016 r. książki historycznej „Gra o honor” oraz dwóch komiksów historycznych o Piasecznie – piłkarskiego pt. „Jeden do jednego” i „Zimny Dół gorące serca”, o walkach w Lasach Chojnowskich w 1944 roku. Jego dar snucia zajmujących opowieści zrobił swoje – ze spotkania wszyscy, starsi i młodsi, wyszli zafascynowani i poruszeni.

This slideshow requires JavaScript.

A oto, co po spotkaniu mówili siódmoklasiści:

  • „Bardzo mi się podobało, a najbardziej opowiadanie o dziadku tego pana”.
  • „Podobało mi się, ponieważ historie były prawdziwe, oparte na faktach i na czyichś przeżyciach. Poza tym zyskałem nowe informacje”.
  • „Dobrze opowiadał! Widać, że znał się na temacie”.
  • „Bardzo poruszająca historia dziadka tego pana”.
  • „Było bardzo ciekawie. Tego typu spotkania mogłyby się odbywać częściej”.
  • „Było bardzo interesująco, ponieważ pan ciekawie opowiadał. Nie było nudnych slajdów”.
  • „Spotkanie bardzo mi się podobało, ponieważ pan Sebastian świetnie opowiada. W dodatku dotyczyło ono tematu, z którym nie mieliśmy większej styczności”.
  • „Temat bardzo ciekawie opowiedziany. Byliśmy cicho”.