Kiermasz Adwentowy ’21

Tegoroczny Kiermasz Adwentowy zorganizowaliśmy w środę 15 grudnia. Z wiadomych powodów musiał się odbyć w zmienionej formule, ale poza tym, że kupujący przychodzili na salą gimnastyczną w mniejszych grupach – późnym popołudniem pojawili się też rodzice – i przy stoiskach nie było tłumów, właściwie niczym się nie różnił od kiermaszów z poprzednich lat. Tak samo, jak zawsze stoły uginały się pod ciężarem słodkich ciast, pięknie zdobionych pierniczków, wykonanych ręcznie ozdób choinkowych, świec i niekonwencjonalnych stroików na świąteczne stoły.

Rękodzieło na kiermasz zostało przygotowane w szkole, na lekcjach z panią Martą, od lat niezastąpioną sprawczynią i opiekunką wydarzenia. Nauczyciele dostarczyli większość wypieków, a pani Marietta przyniosła także ręcznie zdobione ceramiczne kubeczki. Hitem kiermaszu okazały się drewniane renifery wykonane przez zerówkę. Hitem niematerialnym – zaangażowanie szkolnego koła wolontariatu KOŁO DOBRA. Wolontariusze nie tylko przygotowali stoiska i niezmordowanie je obsługiwali aż do samego końca, ale także uprzątnęli salę po wydarzeniu.

Wielkie podziękowania kierujemy także do pani Katarzyny Chrzczanowicz – menagera kiermaszu oraz do klasy 5, która przez cały poranek znosiła ławki i pomagała w ustawianiu stoisk.

Cały dochód ze sprzedaży (2460 zł) przeznaczymy tradycyjnie na cel charytatywny.