Tydzień Paszportowy

Za nami kolejny pełen atrakcji Tydzień Paszportowy. Dla klas młodszych był to ostatni taki tydzień w tym roku, dla trzecioklasistów – ostatni w życiu. Po tym, jak już wykazaliśmy się wiedzą pisząc „Paszporty do wiedzy” i pracowaliśmy z ciekawymi lekturami, czekało nas wiele interesujących wydarzeń.

W środę wszystkie klasy młodsze odwiedziły Bibliotekę Miejską w Mysiadle, by wziąć udział w lekcjach bibliotecznych na tematy „Budowa książki” i „Zawody związane z książką”.

W czwartek czekała nas naprawdę słodka wycieczka. Udaliśmy się wszyscy do „Tęczowej Pasieki” w Cieciszewie, by tam poznać dokładnie życie i zwyczaje pszczół. Gospodarz pasieki bardzo ciekawie opowiadał o tych owadach, budowie ula i zdrowotnych właściwościach miodu. Oprócz tego piliśmy wodę miodową, oglądaliśmy prawdziwe ule, tworzyliśmy świeczki z wosku pszczelego oraz degustowaliśmy świeże miody. Wróciliśmy wszyscy zachwyceni i obdarowani słodkimi podarkami.

Tydzień paszportowy tradycyjnie zakończyliśmy już zdobywaniem sprawności. Było bardzo interesująco. Ci którzy zdecydowali się na sprawność „Niezwykłe budowle” prezentowali swoje makiety, albo repliki znanych budowli architektonicznych. Mogliśmy poznać wiele ciekawostek np. o Big Benie, „Białym domu”, „Statule Wolności”, polskim stadionie narodowym, budowlach holenderskich, interesującej bibliotece z Ameryki czy niezwykłym wieżowcu z Londynu, który wygląda jak odłamek skalny.

Druga sprawność „Wakacyjny bagaż” to była wspaniała zabawa. Każdy, kto tę sprawność zdobywał, prezentował zawartość swojego plecaka lub walizki, którą w tym roku zabierze na wakacje, a my zgadywaliśmy wspólnie, jakie miejsce ta osoba odwiedzi. Sprawności zaprezentowano wspaniale, posypało się w nagrodę sporo „złota”.

Następny taki Tydzień Paszportowy już w październiku. Nie możemy się doczekać!