Czwartoklasiści na Starym Mieście

W piątek 2 czerwca kl. IV pojechała z p. Lucyną i p. Kamilem na lekcję muzealną i przedstawienie pt: „Bona w Warszawie”. Przedstawienie bardzo nam się podobało, bo nastrój był tak uroczysty, jakby prawdziwa królowa brała w nim udział. Dowiedzieliśmy się też o życiu na dworze królowej Bony: o jej smutkach, troskach, radościach u boku dużo starszego męża, o tym, jaki posag, jakie stroje i kosztowności przywiozła ze swojego dworu we Włoszech. Uczyliśmy się także podstawowych kroków tańca i ukłonów dziewczęcych i męskich.

Po spektaklu i tańcach poszliśmy na długi spacer po Starym Mieście. Zjedliśmy śniadanie pod kolumną Zygmunta, oglądaliśmy kamieniczki na Starym Rynku i Barbakan. Na murach obronnych zjedliśmy lody i – zatrzymując się na moment przy Małym Powstańcu – udaliśmy się na Grób Nieznanego Żołnierza. Niektórzy pierwszy raz usłyszeli o tym, że jeszcze przed II wojną światową stał tam Pałac Saski.