Życie jest talentem

Zapraszamy nauczycieli, pedagogów i rodziców zainteresowanych rozwijaniem uzdolnień u dzieci i młodzieży na spotkanie z dr hab. Grzegorzem Grochowskim, pracownikiem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, współpracownikiem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Spotkanie odbędzie się 12 października w Niepublicznej Integracyjnej Szkole Podstawowej w Mysiadle. Początek o godz. 17.00.

Dr hab. Grzegorz Grochowski

 

Spotkanie rozpocznie wykład dr Grochowskiego, który poruszy następujące zagadnienia:

• Od czego zależy życiowy sukces dziecka?
• Na czym polega odkrywanie indywidualnych uzdolnień?
• Jak sprawić, żeby dziecko „rozkwitło” – poczuło się szczęśliwe i spełnione w tym co robi?
• Jak najlepiej wspierać jego przyszłą karierę?

Druga część spotkania przeznaczona jest na dyskusję i wymianę doświadczeń.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Akcja Animacja – Miejsce Odkrywania Talentów

Logo FAA_bez tła_2015_web_mini


UWAGA: Wykład jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. ZAREJESTRUJ SIĘ


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Gdzie: Niepubliczna Integracyjna Szkoła Podstawowa w Mysiadle, Mysiadło, ul. Krótka 11
Kiedy: 12 października 2017, godz. 17.00-19.30

Dostępne parkingi:
• na terenie szkoły (ok 10 miejsc)
• przy Centrum Edukacji i Sportu, ul. Kwiatowa 28
• przy ul. Topolowej
(Oba parkingi zewnętrzne znajdują się kilka minut spacerem do szkoły)


O NASZYM GOŚCIU

Grzegorz Grochowski wykłada dydaktykę ogólną i szczegółową, metodykę nauczania, historię wychowania, katechetykę i pedagogikę specjalną, prowadzi seminarium magisterskie, a także konsultacje on-line w systemie blended learning.

Od 1991 roku opracowuje i prowadzi autorskie szkolenia dla młodzieży, studentów, rodziców, nauczycieli, osób dorosłych i seniorów z zakresu rozwoju osobistego, metodyki kształcenia oraz sposobów odkrywania i rozwijania talentów.

Jest autorem, współautorem lub redaktorem ponad 120 publikacji drukowanych, audiobooków oraz filmów dokumentalnych o charakterze naukowym, popularyzatorskim i edukacyjnym, które ukazały się w nakładzie ponad 500 tys. egzemplarzy.

Wraz z zespołem Akademii Talent organizuj letni wypoczynek dla dzieci, połączony z rozwijaniem indywidualnych uzdolnień (obozy nad morzem i na Kaszubach, półkolonie w Trójmieście). Rocznie bierze w nich udział 120 utalentowanych dzieci z Trójmiasta i całej Polski.

Założył i prowadzi Fundację WIEM I UMIEM, której celem jest uczenie się i rozwój talentów przez całe życie. Fundacja prowadzi uniwersytet trzeciego wieku pod nazwą Gdańska Akademia Dojrzałości, do którego uczęszcza 150 seniorów z Trójmiasta. Jest członkiem Rady ds. Seniorów przy prezydencie Gdańska.

Współpracuje jako trener, konsultant i wykładowca z ogólnopolską i europejską inicjatywą Tato.net, której celem jest wspieranie rozwoju kompetencji ojcowskich.

Jest członkiem kilku stowarzyszeń edukacyjnych i naukowych, angażuje się w opracowywanie i realizację projektów społecznych we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami państwowymi i samorządowymi.