Kopalnia emocji

W jaki sposób ludzie wyrażają swoje emocje, uczucia? Co robią, gdy są zadowoleni, smutni, zezłoszczeni czy przestraszeni? Czy zwierzęta w ogóle są zdolne do przeżywania emocji? Czy istnieją jakieś granice w wyrażaniu emocji? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź, wyruszając w niezwykłą podróż wraz z Profesorem Szkiełko i Detektyw Empatią.

Profesor Szkiełko zwrócił się z prośbą o pomoc do uczniów klasy 2, aby oni wraz ze swoim nauczycielem pomogli mu w poszukiwaniu emocji, wspomnień i w ratowaniu świata przed zanikiem kreatywności.

Przez kolejne sześć tygodni będziemy zatem wsłuchiwali się we wskazówki Profesora Szkiełko i wraz z nim odwiedzimy Wyspę Emocji (a na niej Las i Kopalnię Emocji), Archipelag Dobrych Relacji oraz Planetę Twórczego Myślenia. Postaramy się na bieżąco dokumentować naszą podróż. Trzymajcie za nas kciuki, żeby udało nam się wspólnie uratować świat!

DALSZY CIĄG PROJEKTU…

Lekcje z klasą to projekt, w którym możemy uczestniczyć dzięki Fundacji Uniwersytet Dzieci w oparciu o SCENARIUSZE LEKCJI.