Pasja i wiedza

9 oraz 12 grudnia liczne grono rodziców oraz nauczycieli wzięło udział w szkoleniu dotyczącym zaburzeń ze spektrum autyzmu u dzieci w wieku szkolnym. Szkoła na Krótkiej była organizatorem oraz gospodarzem tych spotkań, a poprowadziła je, na zaproszenie NISP, Marta Cieśla z Centrum Wspierania Rozwoju ESPERI. W szkoleniu uczestniczyło kilkudziesięciu rodziców oraz nauczycieli, w tym wielu spoza naszej szkoły.

Podczas szkolenia uczestnicy spróbowali spojrzeć na świat z perspektywy dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, uświadomić sobie ich specyficzny sposób przetwarzania bodźców zmysłowych, a także poznać kryteria diagnostyczne omawianych zaburzeń. Ważnymi tematami były komunikacja oraz sposoby wspieranie rozwoju dzieci w domu i w szkole.

 

 

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za podzielenie się z nami wiedzą, niezliczonymi przykładami, gotowością odpowiadania na wszelkie pytania. A także za humor, bogatą ekspresję i niekwestionowaną pasję do pracy z dziećmi z wyzwaniami w rozwoju.

Dziękujemy też wszystkim uczestnikom za otwartość i za wniesienie cząstki siebie, swoich doświadczeń do tych spotkań. Czasem te „cząstki” okazują się najcenniejsze dla innych uczestników.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do całej ekipy organizacyjnej, bez której takie przedsięwzięcie by się nie udało.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s