Tanecznie i apetycznie

Grudniowy Tydzień Paszportowy zakończyło piątkowe zdobywanie sprawności. Aby zdobyć kolejne odznaki w paszporcie do przekraczania granic wiedzy, nasi najmłodsi mogli samodzielnie przygotować w domu dwa zadania.

Pierwsze polegało na wykonaniu pracy plastycznej. Należało narysować pierniczki, ozdobić je korzystając z rozmaitych technik, a następnie pięknie i wyraźnie opowiedzieć o całym procesie twórczym na forum uczniów klas 0-3. Wszystkie „wypieki” startujących w tej konkurencji uczniów były tak cudne i apetyczne, że może dobrze, że jednak były niejadalne – w innym razie zniknęłyby w oka mgnieniu, jesteśmy tego pewni!:)

This slideshow requires JavaScript.

Ci, którzy zapragnęli zawalczyć o drugą odznakę, musieli przygotować mini playback show – wybrać świąteczną piosenkę oraz zilustrować ją ruchem. Zadanie można było wykonać w parze lub grupie i z tej możliwości skorzystali (z ogromną korzyścią dla występów!) mierzący się z nim uczniowie. Zobaczyliśmy niepowtarzalny układ taneczny pomocnic Świętego Mikołaja. Ach, cóż to była za synchronizacja, jaki image sceniczny! A z jaką skromnością tancerki przyjmowały komplementy po występie!

Widzowie zostali również oczarowani taneczną zabawą na śniegu w rytmie „Santa Claus is coming to town”. Odważne pierwszoklasistki zwiewnie wirowały wśród białego puchu, lepiły bałwana i rzucały się śnieżkami (które na koniec poleciały także w stronę widowni…).

Był też „teledysk” o podstępnym bandycie zasadzającym się na uroczego anioła, po to by skraść mu… torebkę! Na szczęście w Święta wszystko musi się dobrze kończyć i tak też było w naszym występie – wspólny taniec dobra i przeciągniętego na dobrą stronę mocy zła zakończył scenkę do „Świeć gwiazdeczko…

A co robią niektóre trzecioklasistki, gdy mama wychodzi do sklepu? Oczywiście słodko się uśmiechają, by już po chwili szaleć kulinarnie w kuchni w rytm „Rocking around the Christmas tree”. A wyglądały tak niewinnie…

This slideshow requires JavaScript.

Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli próbę zawalczenia o odznaki. Odwaga, samodzielność, współpraca, twórczy zapał – to Was wyróżniało! Warto również zauważyć, że wielu występującym udało się zarówno w pełni spełnić formalne kryteria zadań, jak i zrealizować je w sposób oryginalny i twórczy. Pokazaliście, że rzemiosło i artyzm mogą zgodnie  iść w parze – tak trzymajcie!

Leave a Reply