Nasze dzieci bezpieczne w sieci

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i nauczycieli dzieci w wieku 7-15 lat na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie.

Wykład zatytułowany „Nasze dzieci bezpieczne w sieci” poprowadzi Marcin Sołodki, pedagog, specjalista z zakresu bezpieczeństwa w internecie oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji.

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się.:

 • jak unikać zagrożeń internetowych,
 • co robić, jeśli dziecko padło ofiarą cyberprzemocy, hejtu, sekstingu, uzależnienia,
 • jak kreatywnie wykorzystać nowe technologie.

Wykład obejmie również zagadnienia takie, jak:

 • teraźniejszość, przyszłość i nowe technologie – diagnoza i prognoza,
 • raport z najnowszych badań,
 • profil młodego internauty, realne aktywności dzieci w sieci,
 • typologia zagrożeń w internecie: cyberprzemoc, uwodzenie, niebezpieczne treści, uzależnienie, hejting, seksting i in.,
 • prawo a zagrożenia w sieci,
 • zasady bezpieczeństwa w sieci oraz korzystania z urządzeń, gier i aplikacji mobilnych, kontrola rodzicielska,
 • procedura interwencji, pomoc dla dzieci i rodziców w przypadku „problemów online”,
 • edukacja w szkole i w domu w zakresie bezpieczeństwa dzieci online,
 • kreatywne spędzanie czasu w sieci.

KIEDY
19 kwietnia, godz. 17.00 – 18.30

GDZIE
Niepubliczna Integracyjna szkoła Podstawowa w Mysiadle, ul. Krótka 11, Mysiadło

ZAPISY
Zainteresowanych rodziców oraz nauczycieli, również spoza NISP w Mysiadle, prosimy o zgłoszenia poprzez FORMULARZ do 16 kwietnia.

KOSZT
Opłata za udział w wykładzie wynosi 20 zł. Można jej dokonać w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 – 16.00 lub (opcja dla uczestników z zewnątrz szkoły) bezpośrednio przed wykładem.

PROWADZĄCY
Marcin Sołodki, GMS Innowacje www.gmsinnowacje.pl

Marcin Sołodki-gms małePedagog zdolności, ukończył Akademię Pedagogiki Specjalnej oraz Wojskową Akademię Techniczną. Zawodowo od 2002 roku zajmuje się edukacją na odległość – realizuje projekty edukacyjne w firmach komercyjnych, sektorze rządowym i pozarządowym. Autor projektów dziecięcych, takich jak Sieciaki.pl i Necio.pl dotyczących bezpieczeństwa dzieci w sieci. Tworzy koncepcje środowisk do zdalnej edukacji, platformy e-learning oraz platformy do obsługi edukacji tradycyjnej. Realizuje projekty e-learningowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z pełnym zakresem zadań w projektach.

Testuje i ocenia mobilne urządzenia (smartfony, tablety) dedykowane edukacji dzieci i młodzieży. Prowadzi szkolenia, warsztaty i wykłady dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów z zakresu zagrożeń internetowych młodych internautów. W latach 2014-2018 w FDN (obecnie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) zajmował stanowisko Koordynatora działu edukacji i szkoleń. Trener Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, ukończył Szkołę Trenerów House of Skills oraz FDDS.

Obecnie w ramach własnej działalności prowadzi warsztaty dla dzieci, rodziców i profesjonalistów dotyczące wykorzystania nowych technologii w edukacji oraz zagrożeń internetowych. Ponadto opracowuje edukacyjne aplikacje mobilne dla dzieci i tworzy specjalne strefy multimedialne w miejscach użyteczności publicznej.

Współpracuje z ośrodkami doskonalenia nauczycieli, opracowuje scenariusze zajęć dla dzieci i nauczycieli. W 2014 roku nagrodzony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi za ochronę praw dzieci.

KONTAKT
infomysiadlo@gmail.com

 

Leave a Reply