Dzień Sowy

W czwartek 12 kwietnia w naszej szkole miało miejsce małe, ale niezwykłe wydarzenie. Ostatnio cała Polska świętowała „Noc sów”. Również nasza szkoła postanowiła wziąć udział w propagowaniu wiedzy na temat tych ciekawych ptaków. W ramach organizowanego w naszej szkole „Dnia sowy” pani Zosia postanowiła oddać stery niektórym uczniom 4 klasy i to oni tego dnia byli nauczycielami dla klasy pierwszej i zaproszonej na zajęcia zerówki. Najpierw w ramach części edukacyjnej Mania i Aga przedstawiły krótką prezentację, na podstawie której dzieci rozwiązywały różne zadania na kartach pracy. Następnie Maks, prezentując cała masę albumów i atlasów o ptakach, opowiadał dzieciom różne ciekawostki. Po sporej dawce wiedzy przyszła pora na chwilę rozluźnienia. Klasa pierwsza i zerówka wzięły udział w rozgrywce „Sowiego memory” przygotowanego przez Natalię i Marysię. Na koniec Marcysia przeprowadziła mini warsztaty plastyczne, na których tworzyliśmy zwariowane sowy z bibuły. W czasie ozdabiania sów wszyscy wspólnie odsłuchiwaliśmy i później odgadywaliśmy odgłosy różnych gatunków. Czwartoklasiści okazali się wspaniałymi nauczycielami. Wszyscy uczestnicy „Dnia sowy” byli zachwyceni. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie lekcje eksperckie przeprowadzone przez uczniów dla uczniów:)


This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply