Dzień Sowy

W czwartek 12 kwietnia w naszej szkole miało miejsce małe, ale niezwykłe wydarzenie. Ostatnio cała Polska świętowała „Noc sów”. Również nasza szkoła postanowiła wziąć udział w propagowaniu wiedzy na temat tych ciekawych ptaków. W ramach organizowanego w naszej szkole „Dnia sowy” pani Zosia postanowiła oddać stery niektórym uczniom 4 klasy i to oni tego dnia byli nauczycielami dla klasy pierwszej i zaproszonej na zajęcia zerówki. Najpierw w ramach części edukacyjnej Mania i Aga przedstawiły krótką prezentację, na podstawie której dzieci rozwiązywały różne zadania na kartach pracy. Następnie Maks, prezentując cała masę albumów i atlasów o ptakach, opowiadał dzieciom różne ciekawostki. Po sporej dawce wiedzy przyszła pora na chwilę rozluźnienia. Klasa pierwsza i zerówka wzięły udział w rozgrywce „Sowiego memory” przygotowanego przez Natalię i Marysię. Na koniec Marcysia przeprowadziła mini warsztaty plastyczne, na których tworzyliśmy zwariowane sowy z bibuły. W czasie ozdabiania sów wszyscy wspólnie odsłuchiwaliśmy i później odgadywaliśmy odgłosy różnych gatunków. Czwartoklasiści okazali się wspaniałymi nauczycielami. Wszyscy uczestnicy „Dnia sowy” byli zachwyceni. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie lekcje eksperckie przeprowadzone przez uczniów dla uczniów:)


Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: