Chcesz mieć rację czy relację?

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów z naszej szkoły na cykl 4 spotkań poświęconych tematyce „nastoletniej”. Warsztaty z elementami seminaryjnymi zatytułowane „Chcesz mieć rację czy relację – dylematy wychowawcze rodziców nastolatków” poprowadzi psycholog i psychoedukatorka, pani Maria Szaniawska- Thiel.

DLA KOGO
Warsztaty są przeznaczone dla rodziców dzieci od klasy szóstej wzwyż.

TERMINY ORAZ ZAGADNIENIA

 30 maja (środa), godz. 18.00 – 21.00

  • Zmiany w okresie dorastania, jak je rozumieć.
  • Reorganizacja umów i norm w naszym domu – czyli rzecz o szeroko pojętych granicach.

6 czerwca (środa), godz. 18.00 – 21.00

  • Uczucia i potrzeby – bez nich nie uda nam się komunikacja.
  • Czym jest empatia i dlaczego jest taka ważna.

13 czerwca (środa), godz. 18.00 – 21.00

  • Współpraca i konsekwencje (zamiast kar) – czyli jak przetrwać na co dzień w domu i nie zwariować.

20 czerwca (środa), godz. 18.00 – 21.00

  • Trudne tematy: seks, narkotyki, alkohol, media, towarzystwo – czyli rozwiązywanie problemów i pomocna pochwała.

 

GDZIE
Niepubliczna Integracyjna Szkoła Podstawowa, ul. Krótka 11, Mysiadło

ZAPISY
Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie uczestnictwa do 15 maja poprzez FORMULARZ. Grupa warsztatowa nie może przekroczyć 15 osób. Jeśli zgłoszonych osób będzie więcej, postaramy się zorganizować reedycję warsztatów po wakacjach.

KOSZT
Udział w cyklu wynosi 180 zł. Po rejestracji poprzez FORMULARZ prosimy o uiszczenie opłaty w sekretariacie szkoły.

 

PROWADZĄCA

Maria Szaniawska-ThielMaria Szaniawska-Thiel – pomaga jako psychoterapeuta osobom dorosłym z trudnościami emocjonalnymi, w kryzysie, z zaburzeniami lękowymi i nastroju. Zajmuje się również poradnictwem psychologicznym i psychoedukacją, od lat prowadząc warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. Jest szczęśliwą żoną i mamą 4 dzieci. Ukończyła Wydział Psychologii UW oraz Profesjonalną Szkołę Psychoterapii przy SWPS. Pracowała jako psycholog w szpitalu, szkole i w przedszkolu.

 

 

KONTAKT
infomysiadlo@gmail.com

Leave a Reply