Gry komputerowe

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców oraz nauczycieli na wykład dotyczący obecności dzieci i młodzieży w świecie wirtualnym, a w szczególności korzystania z internetu oraz grania w gry komputerowe. O tym, czym charakteryzuje się aktywność młodych w sieci, jakie zagrożenia są z nią związane oraz jak skutecznie im przeciwdziałać opowie dr Magdalena Rowicka z Instytutu Psychologii przy Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się:

  • Czy Internet uzależnia?
  • Czy granie w gry komputerowe / internetowe uzależnia?
  • Dlaczego gramy w gry (czynniki indywidualne, specyfika gier).
  • Profilaktyka – co działa, a co nie.

 

Kiedy
wtorek, 11 września, godz. 18.00-19.30

Gdzie
Niepubliczna Integracyjna Szkoła Podstawowa w Mysiadle, ul. Krótka 11, Mysiadło

Dla kogo
Rodzice, nauczyciele, terapeuci (także spoza NISP w Mysiadle – te osoby prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia)

Koszt
Wykład jest nieodpłatny dla uczestników z NISP w Mysiadle.
Goście proszeni są o uiszczenie opłaty w wysokości 20 zł w sekretariacie szkoły.

Prowadząca
Magdalena Rowicka – doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, psycholog, badacz uzależnień behawioralnych – w tym od nowych technologii; autorka publikacji w zakresie uzależnień behawioralnych, profilaktyki i terapii, współautorka i realizatorka programów szkoleniowych i profilaktycznych.

Kontakt

Renata Dobrowolska
infomysiadlo@gmail.com

Leave a Reply