Trzecioklasiści na czarnym lądzie

U trzeciaków dużo się ostatnio dzieje. Zainspirowani lekturą „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego postanowiliśmy wyruszyć „w podróż po czarnym lądzie”. Podróż fascynującą, pełną przygód, odkryć i zachwytów. Jak w każdym projekcie, rozpoczęliśmy od stworzenia siatki projektu oraz sprawdzenia, co wiemy lub czego nie wiemy. Powtórzyliśmy to, czego wcześniej dowiedzieliśmy się o kuli ziemskiej, wskazaliśmy Afrykę na globusie, planiglobie, mapach… W pracy grupowej przygotowaliśmy prezentacje o tym, jaką ten kontynent zajmuje powierzchnię, jakie kraje znajdują się w Afryce, a nawet o tym, jak Afryka wygląda z kosmosu. Dalej będzie tylko ciekawiej!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s