Koncert dla pani Ewy

Nikt się nie spodziewał, że w piątkowe popołudnie weźmiemy udział w takim koncercie. Na jednej z lekcji usłyszeliśmy zza drzwi klasy szóstej niezwykłe dźwięki. Okazało się, że szóstaki urządziły małe pożegnanie dla swojej wychowawczyni, pani Ewy Wodeckiej. Były serdeczności, upominki i… koncert. Nasza Sofia Catalano zagrała tak, że nie mogliśmy się powstrzymać, by nie poprosić jej o bis dla czwartaków, piątaków oraz zwiedzionych dźwiękami skrzypiec nauczycieli.

Smutno, że na chwilę (tak sobie mówimy) rozstajemy się z panią Ewą. Liczymy tylko, że szybko za nami zatęskni i wróci do Mysiadła, gdzie wielkie talenty i drobne gesty codziennej serdeczności łączą się w jedno, tworząc niepowtarzalny klimat naszej szkoły.

 

 

(Ilustracja w nagłówku: Bairyna / Pixabay.com)

Leave a Reply