Piątek w czapce świętego Mikołaja

W piątek 6 grudnia na Krótkiej działo się tyle wspaniałych rzeczy, że można o tym pisać i pisać! Cała szkoła wypełniła się Mikołajami i Mikołajkami oraz oczywiście niezliczoną ilością pomocników ulubionego świętego wszystkich dzieci.

Poranek upłynął także pod hasłem grudniowych sprawności w kl. 0-3. Było pachnąco i piernikowo, o czym można już było przeczytać TU i TU🙂 Rano także segregowaliśmy i przygotowywaliśmy dary zebrane w naszej szkole w ramach „Paczki na Kresy”. Jeszcze tego samego dnia pojechały one do centralnego punktu zbiórki w Warszawie przy ul. Alpejskiej. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

This slideshow requires JavaScript.

Następnie nasi samorządowcy (kolejni pomocnicy Mikołaja) wyróżnili wszystkich, którzy włączyli się w szkolną akcją mikołajkową. Słodkościami nagrodzili tych, którzy pamiętali o tym, by w ten wyjątkowy dzień włożyć świąteczne nakrycie głowy.

A w klasach starszych iście mikołajkowo było już od czwartku. Podarunki, smakołyki, papierowe łańcuchy, a nawet tańce – świąteczna atmosfera zagościła w całej szkole!

This slideshow requires JavaScript.

 

Leave a Reply