Wielka moc nerwu błędnego

Zapraszamy na wyjątkowy cykl wykładów/warsztatów, przygotowanych ku wzmocnieniu nas dorosłych: rodziców, nauczycieli i szkolnych specjalistów. Każdy z nas ma ograniczone zasoby psychiczne, a świat, zwłaszcza w ostatnim czasie, wypala je bardzo szybko. Dotychczas w ramach Akademii Czujnego Rodzica edukowaliśmy dorosłych, jak rozumieć i wspierać dzieci, jak przeciwdziałać kryzysom rozwojowym, problemom emocjonalnym, zaburzeniom psychicznym dzieci i młodzieży… Rodzice i pedagodzy uczestniczący w spotkaniach Akademii Czujnego Rodzica wysłuchali wielu godzin wykładów, które stawiały przed nimi nieustannie zadania, jakie powinni podejmować wobec własnych dzieci – rozumieć, wspierać, zapobiegać, niwelować, rozwijać… Tymczasem RODZICE i inni dorośli towarzyszący dziecku w rozwoju i dorastaniu bardzo często sami ledwo sobie radzą lub zupełnie już nie radzą z poziomem stresu i własnych obciążeń psychicznych. Bardzo często nie mając w sobie siły do zmagania się z własnymi problemami, nie są w stanie sprostać roli skutecznego, zaradnego, wspierającego rodzica czy wychowawcy. Dlatego też podejmujemy cykl spotkań w ramach ACR dedykowanych RODZICOM I PEDAGOGOM. Cykl zatytułowaliśmy „Uwolnij swój stres, odbuduj spokój i siłę dzięki terapeutycznej mocy Nerwu Błędnego”. 

Ostatnie lata doświadczeń psychologów i psychoterapeutów na całym świecie pokazują, że żadne terapie bazujące wyłącznie na  rozmowie, na poznawczym i emocjonalnym przepracowywaniu ludzkich problemów nie przynoszą trwałych efektów. Konieczne staje się dołączenie lub wręcz rozpoczęcie pracy nad sobą od pracy z ciałem. Nasze ciało dźwiga bowiem całe napięcie emocjonalne, stresy, traumy naszego życia. Jeśli nie zadbamy o odbarczenie siebie samych z tego napięcia, będziemy nim nieustannie zatruwani i żadne nasze wysiłki, aby uzyskać spokój, równowagę psychiczną, radość życia, nie będą skuteczne. Dlatego zapraszamy Państwa na cykl spotkań wykładowo-warsztatowych promujących metody pracy z ciałem, uwalniające stres i traumę: techniki stymulujące nerw błędny, TRE®, EMOTION AID®.

Spotkania odbędą się w formie stacjonarnej w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej 14. 

Pierwsze spotkanie 25 października 2022, godz. 18.

Prowadząca: Lucyna Kostkowska, nauczycielka historii i sportu, holistyczna trenerka personalna (od 30 lat), certyfikowana providerka TRE®, facilitator Emotion Aid ®, terapeuta traumy Somatic Experiencing® w trakcie szkolenia. Karateka, zdobywczyni paru najwyższych szczytów górskich, zwolenniczka teorii, że natura jest doskonała, a człowiek jest częścią tej doskonałości.

Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu 25 października.