Wracamy do Cincinnati!

Śpieszymy ogłosić wspaniałą nowinę: po kilkuletniej przerwie wracamy do współpracy z zaprzyjaźnioną z nami szkołą Nativity z Cincinnati!

Jak pewnie pamiętacie, naszą ostatnią wymianę uczniowską uniemożliwiła pandemia – w marcu 2020 roku, niemal w ostatniej chwili, odwołany został przyjazd naszych gości z Ohio. Wszystko było już wówczas zaplanowane, bilety kupione, plakaty powitalne przygotowane, a goście zza oceanu dopinali walizki…

Wtedy się nie udało, ale minęły prawie trzy lata i… już w październiku 2023 nasi uczniowie z kl. 6-8 wyjeżdżają na dwa tygodnie do Cincinnati! Jak zwykle po to, by doskonalić umiejętności językowe, poznawać kulturę i życie codzienne amerykańskich rówieśników, a także (a może przede wszystkim) przeżyć niezwykłą przygodę i wrócić z poczuciem jeszcze większej samodzielności i wiary w siebie.

W trakcie pobytu w Cincinnati nasi uczniowie będą mieszkać u rodzin swoich kolegów i koleżanek, a dzień spędzać uczestnicząc w lekcjach w szkole Nativity – ucząc się, a jednocześnie ucząc Amerykanów o Polsce, jej kulturze, języku, zwyczajach, pokazując bogactwo przyrodnicze naszego kraju, a także opowiadając o swojej szkole, rodzinie, codziennym życiu.

W kwietniu 2024 nasi amerykańscy znajomi przylecą do nas z rewizytą, również na dwa tygodnie. Zawitają do każdej z klas, zwiedzą z nami Warszawę i zobaczą, jak wygląda życie ich kolegów w Polsce.

Cieszymy się, że już niebawem kolejne roczniki naszych uczniów będą mogły doświadczyć tej niezwykłej i wielce pouczającej przygody:)