Szkolny GOŚĆ

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził ratownik medyczny… ale na szczęście nie było to pilne wezwanie w celu ratowania czyjegoś życia! Cezary Łuszczyński spotkał się z klasami 0, 1, 2, by opowiedzieć, na czym polega zawód, który wykonuje. Uczniowie dowiedzieli się, kim jest ratownik medyczny, gdzie może pracować, co należy do jego obowiązków oraz jak wyglądają: Karta Zlecenia Wyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Karta Medycznych Czynności Ratunkowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy, które uczniowie mogli wykonać na specjalnie do tego przeznaczonych fantomach. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Czarkowi za wizytę w naszej Szkole, za poświęcony nam czas, radosną atmosferę, udzielanie wyczerpujących odpowiedzi na zadawane przez uczniów pytania oraz mini-szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym Facebooku!