Wioska filiżanek

Witajcie! To znowu My – drugoklasiści! Chcielibyśmy opowiedzieć Wam o kolejnym etapie podróży w drodze do Profesora Szkiełko. Tym razem byliśmy w WIOSCE FILIŻANEK i zastanawialiśmy się: Jak ukryć emocje w filiżance? Czy to w ogóle możliwe? A Wy jak myślicie? Można czy nie da rady?

Profesor Szkiełko postawił przed Nami kolejne zadanie. Mieliśmy przynieść na zajęcia przedmioty, które są naszą lub rodzinną pamiątką. Oprócz tego opowiadaliśmy sobie rodzinne historie związane z tymi przedmiotami oraz nazywaliśmy emocje, które są z nimi związane. Następnie stworzyliśmy własne filiżanki, w których próbowaliśmy ukryć takie emocje, jak: radość, smutek, strach, zaskoczenie, złość.

Jednak to nie koniec… Skoro były filiżanki, to nie mogło zabraknąć kawiarnianego nastroju. Usiedliśmy przy „emocjonalnych filiżankach” i opowiadaliśmy sobie o różnych wydarzeniach z tą emocją, która była na filiżance. To była dopiero zabawa!

Nie wierzycie?:) To spróbujcie opowiedzieć innym o tym, że nie zadzwonił Wam budzik i spóźniliście się do pracy – ale z każdą z tych pięciu emocji. Udało się? Bo nam tak! Teraz musimy zdobyć kartę ŁÓDŹ, żebyśmy mogli przepłynąć na Archipelag Dobrych Relacji. Trzymajcie za Nas kciuki!