Z dzieckiem za kółkiem

Statystyki mówią, iż główną przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość i nieuwaga kierowców. To nieprawda. Większość kolizji i wypadków bierze się z nieznajomości zasad poruszania się po drogach, a najlepszym tego przykładem jest poruszanie się po skrzyżowaniu o ruchu okrężnym popularnie zwanym rondem. Podstawowym błędem rodziców jest natomiast zły dobór fotelika dla dziecka, złe zapięcie w foteliku lub za szybkie przejście z pełnego fotelika na podkładkę, co skutkuje okaleczeniem, a nawet śmiercią dzieci w pojazdach przy stosunkowo niewielkich kolizjach.

Zapraszamy na wykład poświęcony tematyce bezpieczeństwa w aucie. Poprowadzi go Jarosław Wenda, tata naszej uczennicy, zawodowo związany z tematem bezpiecznego podróżowania samochodem oraz właściwego i zgodnego z zasadami bezpieczeństwa przewożenia dzieci w aucie.

Zagadnienia, które poruszymy to, m.in.:

  • dobór właściwego fotelika/siedziska dla dziecka,
  • podstawowe błędy i skutki niewłaściwego doboru fotelika,
  • poruszanie się po rondach i skrzyżowaniach bez narażenia na kolizję.


KIEDY:
15 marca (czwartek), godz. 17.00-19.30

GDZIE:
Niepubliczna Integracyjna Szkoła Podstawowa w Mysiadle, ul. Krótka 11, Mysiadło
Sala kl. 5

Wykład jest nieodpłatny

ZAPISY
Zainteresowanych rodziców i nauczycieli prosimy o rejestrację poprzez FORMULARZ.

Zgłoszenia przyjmujemy do 13 marca.

 

PROWADZĄCY

Jarosław Wenda – całe życie związany z motoryzacją. Od ponad 10 lat jest rzeczoznawcą samochodowym w szerokim tego słowa znaczeniu. Zajmuje się wyceną pojazdów, szkód na pojazdach, technologią naprawy maszyn i urządzeń, projektowaniem pojazdów, a także rekonstrukcją wypadków. To właśnie praca przy rekonstrukcji wypadków i tysiące przeanalizowanych kolizji dały mu szeroką wiedzę na temat najczęściej popełnianych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego błędów w technice prowadzenia pojazdu, przyczynach tych błędów i ich, często tragicznych, skutkach.

KONTAKT

infomysiadlo@gmail.com

Leave a Reply