Mydło z liści

W środę 23 maja odbyła się wycieczka paszportowa klas 0-3. Tym razem postanowiliśmy wyruszyć do Puszczy Kampinoskiej, by tam spróbować swoich sił w najprawdziwszej szkole przetrwania! Pan Łukasz to survivalowiec z prawdziwego zdarzenia i to właśnie on był naszym przewodnikiem po zakamarkach i tajemnicach lasu. Nasza przygoda zaczęła się od tropienia zwierząt. W absolutnej ciszy skradaliśmy się i obserwowaliśmy łosie.

Następnie Pan Łukasz pokazał nam wybudowaną przez siebie ziemiankę, w której może spać kilka osób, nawet w zimie. Po ziemiance przyszedł czas na szałas. Nigdy nie widzieliśmy aż tak ogromnego! W drodze powrotnej zerwaliśmy roślinę o wdzięcznej nazwie „mydlica” i w strumieniu myliśmy nią ręce. Powstała najprawdziwsza piana i nasze ręce zrobiły się naprawdę czyste.

Gdy zmęczeni dotarliśmy do obozowiska, nasz przewodnik pokazał nam, jak rozpalić ogień bez zapałek, a gdy już rozpaliliśmy ognisko, każdy mógł sam upiec sobie kiełbasę. Znaleźliśmy tez trochę czasu na zabawę w domku na drzewie (marzymy o takim w naszej szkole!), strzelanie z łuku i przeciąganie liny.

To była naprawdę świetna lekcja samodzielności i zaradności!

 

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s