Mydło z liści

W środę 23 maja odbyła się wycieczka paszportowa klas 0-3. Tym razem postanowiliśmy wyruszyć do Puszczy Kampinoskiej, by tam spróbować swoich sił w najprawdziwszej szkole przetrwania! Pan Łukasz to survivalowiec z prawdziwego zdarzenia i to właśnie on był naszym przewodnikiem po zakamarkach i tajemnicach lasu. Nasza przygoda zaczęła się od tropienia zwierząt. W absolutnej ciszy skradaliśmy się i obserwowaliśmy łosie.

Następnie Pan Łukasz pokazał nam wybudowaną przez siebie ziemiankę, w której może spać kilka osób, nawet w zimie. Po ziemiance przyszedł czas na szałas. Nigdy nie widzieliśmy aż tak ogromnego! W drodze powrotnej zerwaliśmy roślinę o wdzięcznej nazwie „mydlica” i w strumieniu myliśmy nią ręce. Powstała najprawdziwsza piana i nasze ręce zrobiły się naprawdę czyste.

Gdy zmęczeni dotarliśmy do obozowiska, nasz przewodnik pokazał nam, jak rozpalić ogień bez zapałek, a gdy już rozpaliliśmy ognisko, każdy mógł sam upiec sobie kiełbasę. Znaleźliśmy tez trochę czasu na zabawę w domku na drzewie (marzymy o takim w naszej szkole!), strzelanie z łuku i przeciąganie liny.

To była naprawdę świetna lekcja samodzielności i zaradności!

 

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply