Psychoedukacja w pełnym wymiarze

Z ogromną radością informujemy, że Pani Weronika Behling, która dołączyła do grona nauczycielskiego na Krótkiej w zeszłym roku szkolnym, od września 2018 r. pełni u nas funkcję pedagoga szkolnego w pełnym wymiarze godzin.

Weronika Behling

Pani Weronika będzie prowadzić zajęcia psychoedukacyjne dotyczące między innymi budowania pozytywnych relacji rówieśniczych, radzenia sobie z emocjami, efektywnej komunikacji i stawiania granic. Będzie również ściśle współpracować z wychowawcami, aby najlepiej odpowiedzieć na potrzeby uczniów.

W tym roku zostanie wprowadzony cykl warsztatów dotyczących profilaktyki on-line. Pani Weronika będzie rozmawiała z dziećmi o tym, co twórczego można robić w sieci i na co zwracać uwagę, aby nie wpaść w pułapki internetu.

Uczniowie, którzy w tym roku zaczynają swoją przygodę z pracą metodą projektów zastanowią się z panią Weroniką, co to jest dobra autoprezentacja i jakie są metody walki ze stresem podczas wystąpień publicznych.

Pani Weronika będzie również prowadziła w szkole zajęcia indywidualne z dziećmi, a na rodziców będzie czekała podczas dyżurów. Ich termin podamy wkrótce.