Akcja na jajkodromie

Hej, hej Tropiciele! To my, JUŻ trzeciaki!

Pamiętacie nasze zeszłoroczne przygody z Profesorem Szkiełko? W tym roku wzięliśmy na warsztat projekt „Matematyka z klasą”.

Celem projektu jest pokazanie nam (dzieciom), jak atrakcyjna i przydatna jest matematyka jako dziedzina nauki. Kolejne zajęcia ukażą nam jej zastosowanie w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii i logistyce.20180917_100401

Realizację projektu zaczynamy od dwóch scenariuszy kompetencyjnych. Jeden z nich już za nami. Wiemy już, jak wspólnie zapracować na sukces i co to takiego współpraca.

W czasie zajęć braliśmy udział w zabawach wymagających współpracy od wszystkich członków grupy, budowaliśmy jajkodromy oraz określaliśmy, jaką rolę odegraliśmy w grupie.

Nasze jajkodromy nie ochroniły jajek przed rozbiciem, ale najważniejszy był proces współpracy przy ich budowie. Teraz już wiemy, że każda osoba w grupie jest ważna, a każdy pomysł na wagę złota. Jesteśmy mądrzejsi o to doświadczenie i następnym razem łatwiej nam będzie zadecydować, kto z grupy będzie liderem, a kto realizatorem, pomysłodawcą, krytykiem, strażnikiem norm i czasu oraz motywatorem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

This slideshow requires JavaScript.

Leave a Reply