Trochę sportu, trochę jesieni

Wycieczka Paszportowa

Po pierwszych zmaganiach ze sprawdzianami przyszedł czas na wielką przyjemność, jaką jest wycieczka.

W czwartek 18 października klasy 0-3 udały się wspólnie na lekcję muzealną do Muzeum Sportu i Turystyki. Bardzo sympatyczne panie przewodniczki oprowadziły klasy w dwóch grupach, opowiadając ciekawe historie dotyczące Igrzysk Olimpijskich. Najwięcej emocji wzbudziła gablota dotycząca rowerów i piłki nożnej. Warta przytoczenia jest anegdota dotycząca skoków narciarskich. Na pytanie, kto jest na poniższym zdjęciu (Adam Małysz), klasy chórem odpowiadały Kamil Stoch. Jakież było zdziwienie naszych uczniów i uczennic, choć pani przewodniczka też miała ubaw:)

Prezentacja jesiennych sprawności

W piątek miała miejsce pierwsza w tym roku prezentacja sprawności. Tym razem tematy prac oscylowały wokół jesieni. Uczniowie mieli do wyboru dwa tematy – Jesienny konstruktor oraz Jesienna moda. Oprócz wykonania pracy każdy autor musiał ją zaprezentować i opowiedzieć, jak przebiegał proces twórczy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć:)

Leave a Reply