W to mi graj!

12 października 2018 roku odbyły się w naszej szkole całkiem niezwykłe warsztaty matematyczne. Na czym polegała ich niezwykłość? Otóż na tym, że brali w nich udział jednocześnie rodzice i nauczyciele naszych uczniów. Uczestnicy spotkania postanowili spędzić piątkowe popołudnie nie w wygodnym fotelu i z kubkiem gorącej herbaty w ręku, ale w szkole – po to, by poznać gry z użyciem „Kart Grabowskiego”.

Warsztaty poprowadził Mateusz Grabowski, który o tych kartach wie wszystko. W bardzo miłej atmosferze uczestnicy mieli okazję poznać gry na dodawanie, odejmowanie i tabliczkę mnożenia oraz gry rozwijające logiczne myślenie.

This slideshow requires JavaScript.

Rodzice i nauczyciele poczuli nie tylko to, jak ogromne emocje mogą towarzyszyć dziecku w czasie gry, ale mogli także się przekonać, że wykonując dziesiątki operacji myślowych, da się uczyć szybciej i przyjemniej.

Z pierwszych relacji wiemy, że warsztaty bardzo się wszystkim spodobały i zarówno rodzice, jak i nauczyciele z wielkim entuzjazmem wprowadzą „Karty Grabowskiego” do codziennej edukacji matematycznej swoich dzieci i uczniów.

Leave a Reply